Незмінним супутником користувача є Microsoft Office.
Не претендуючи на відкриття невідомих таємниць цієї програми, я розповім про деякі знахідки та можливості, які дозволяють оптимізувати роботу, витрачаючи менше часу та досягаючи кращої якості виконання типових задач.
Найголовнішим завданням програми Microsoft Word є набір тексту.
Текст набирається шляхом натискання клавіш клавіатури пальцями рук. Велика кількість користувачів використовує для набору тексту тільки два вказівних пальця, або чотири пальця – вказівні та середні. Такий спосіб набору є нераціональним, оскільки:
– потребує постійно дивитися на клавіатуру,
– вимагає, щоб клавіатура знаходилася на поверхні столу, займаючи багато місця,
– розпилює увагу, оскільки користувач вимушений дивитися по черзі то на справу, то на монітор, то на клавіатуру.
Навпаки, вміння «сліпого друку» всіма десятьма пальцями, не дивлячись на клавіатуру, дозволяє:
– звільнити місце на столі для справи, розмістивши клавіатуру на висувній полиці під поверхнею столу,
– дозволяє друкувати, дивлячись лише на текст документу в справі та на монітор, завдяки чому досягається краща концентрація.
Виробити навички «сліпого друку» краще за все за допомогою спеціалізованих програм-тренажерів. Часто тренажер супроводжується докладним описом механіки друку та корисними порадами. Тренуючись за допомогою тренажера мене надихали обставини, що музиканти вміють грати на клавішних музичних інструментах, не дивлячись на клавіші, однак для того, щоб навчитися так грати мелодію, їм тривалий час необхідно було багато тренуватися на простих поєднаннях звуків (гамах). Тому для професіонала з написання юридичних текстів варто докласти зусиль, щоб набути такі навички, тим більше, що вони доступні кожному. Здобуття навички сліпого друку десятьма пальцями є дуже вигідною інвестицією у майбутнє, пов’язане з друком великої кількості текстів.
Раджу з самого початку дотримуватися дисциплінованості та виконувати кожну вправу доти, доки не допустиш жодної помилки. Це є дуже важливим, оскільки нехтування помилками на етапі навчання призводить до величезної кількості помилок в майбутньому, які доведеться виправляти, витрачаючи дорогоцінний час. Тому, з власного досвіду, раджу пропрацьовувати кожну помилку, доки рухи пальців не стануть автоматичними поза увагою свідомості, наче дихання чи серцебиття.