Євген Усенко - Вождь первісної революції

Вождь первісної революції
Название: Вождь первісної революції
Автор:
Жанры: Исторические приключения | Историческая литература
Серии: Нет данных
ISBN: Нет данных
Год: 2020
О чем книга "Вождь первісної революції"

Які асоціації викликає у вас слово вождь? Вкритий барвистим татуюванням тубілець в головному уборі з орлиних пір’їв, ватаг войовничих індіанців-апачів. Зовсім інша справа, коли кажуть: вождь революції. Одразу уявляється Ленін верхи на панцирнику, Великий Мао або бородатий Фідель. Адже завдяки усталеним стереотипам, розмальований дикун, якось зовсім не в’яжеться в нашій свідомості з образом вождя революції. Тимчасом, само поняття вождь завдячує своєю появою революційним змінам, що відбулися в людському суспільстві в епоху неоліту. За твердженням вчених, в прадавні часи, у первісних людей, спочатку не було розподілу чоловіків і жінок на окремі родини. Отже жінка могла вступати в статевий зв'язок з різними чоловіками. Як наслідок, людина знала лише свою матір і гадки не мала хто її батько. Навіть тямки такої, як батько, тоді ще не існувало, оскільки в уявленнях людини того часу, зачаття дитини ніяк не було пов'язане зі стосунками між чоловіком і жінкою – дитина з’являлась в материнському лоні завдяки волевиявленню духів. Такий стан речей призвів до обожнення жінки та виникнення матріархату. Починаючи з VIII тисячоліття до н. е. відбувається перехід від збиральництва і мисливства до відтворюючого типу ведення господарства. Виникають землеробство та скотарство, удосконалюються знаряддя праці, розвиваються ремесла. Зростає значення чоловічої праці й відповідно посилюється роль чоловіка в суспільстві. На зміну матріархату поступово приходить патріархат. В цей час по всьому світу відбувається низка маленьких (в межах окремо взятої людської спільноти) революцій, коли голова мисливців-добувачів виводить чоловіків з-під влади жінок і стає володарем всього племені, тобто вождем. Якраз про одну з таких революцій і піде мова. Пропоную вашій увазі власне, суто гіпотетичне бачення тогочасних подій. Перед вами історія первісної революції. Розповідь про першого в світі вождя.

Бесплатно читать онлайн Вождь первісної революції


Переднє слово до читача

Які асоціації викликає у вас слово вождь? Вкритий барвистим татуюванням тубілець в головному уборі з орлиних пір’їв, ватаг войовничих індіанців-апачів. Зовсім інша справа, коли кажуть: вождь революції. Одразу уявляється Ленін верхи на панцирнику, Великий Мао або бородатий Фідель. Адже завдяки усталеним стереотипам, розмальований дикун, якось зовсім не в’яжеться в нашій свідомості з образом вождя революції. Тимчасом, само поняття вождь завдячує своєю появою революційним змінам, що відбулися в людському суспільстві в епоху неоліту.

За твердженням вчених, в прадавні часи, у первісних людей, спочатку не було розподілу чоловіків і жінок на окремі родини. Отже жінка могла вступати в статевий зв'язок з різними чоловіками. Як наслідок, людина знала лише свою матір і гадки не мала хто її батько. Навіть тямки такої, як батько, тоді ще не існувало, оскільки в уявленнях людини того часу, зачаття дитини ніяк не було пов'язане зі стосунками між чоловіком і жінкою – дитина з’являлась в материнському лоні завдяки волевиявленню духів. Такий стан речей призвів до обожнення жінки та виникнення матріархату.

Починаючи з VIII тисячоліття до н. е. відбувається перехід від збиральництва і мисливства до відтворюючого типу ведення господарства. Виникають землеробство та скотарство, удосконалюються знаряддя праці, розвиваються ремесла. Зростає значення чоловічої праці й відповідно посилюється роль чоловіка в суспільстві. На зміну матріархату поступово приходить патріархат. В цей час по всьому світу відбувається низка маленьких (в межах окремо взятої людської спільноти) революцій, коли голова мисливців-добувачів виводить чоловіків з-під влади жінок і стає володарем всього племені, тобто вождем.

Якраз про одну з таких революцій і піде мова. Пропоную вашій увазі власне, суто гіпотетичне бачення тогочасних подій. Перед вами історія первісної революції. Розповідь про першого в світі вождя.

Глава перша

Дерево слабкіше за кремінь. Лезо ножа, хижим іклом, вгризається в деревину, відкушує від неї смужку за смужкою. Запашна, жовта стружка встеляє землю біля ніг різьбяра. В його вправних руках сосновий сучок довжиною з долоню поволі набуває нової форми. Широкі стегна, пишні, налиті, трохи обвислі груди, великий округлий живіт. Володарка воріт, що ведуть у світ духів, берегиня роду, Богиня-Мати – першоджерело всього сущого, і в той же час мама, матуся, найрідніша в світі людина – одне слово жінка. Єдина в багатьох іпостасях, незважаючи на зовнішню схожість, вона назавжди залишиться загадкою для чоловіка. Наявність в неї між ногами проріхи в перетинці, що розділяє цей світ і світ духів, вивищує жінку над чоловіком і огортає її завісою містичної таїни, зазирнути за котру годі навіть йому – Ікластому Вепру.

Постеливши на прихопленому першими приморозками моріжку теплу оленячу шкуру, Ікластий Вепр сидів на березі річки. Знічев’я вистругував з дерева статуетку й розмірковував про жінок.

– Цікаво, як вони там, без нас? Чи змогли зібрати врожай? Дари землі єдина можливість жінок дожити сяк-так до весни, адже більше нікому вийти на полювання й зробити запаси м’яса на зиму. А, що коли ні? Покинуті чоловіками напризволяще, не впорались самотужки з врожаєм, не встигли заготовити дров і тепер з жахом чекають настання зими. Взимку, позбавлене засобів існування жіноцтво приречене на смерть. Всі до одної вимруть від холоду й голоду й тіла їхні стануть поживою звірів.

Ікластий Вепр, аж здригнувся уявивши, як вовки шматують задубілий від морозу труп його неньки. Сумніви гризли йому душу.

– Чи правильно він вчинив?

Зараз, коли минула ейфорія від неждано здобутої свободи й відчуття абсолютної влади стало не таким гострим, власні дії почали здаватися Ікластому Вепру протиприродними.

Розділити рід, все одно що розітнути навпіл людину. Хіба зможуть дві половинки існувати окремо? Або, якщо стулити до купи частини двох різних людей, то чи зростуться? Тоді що спонукало його до безглуздого вчинку? Заради чого пішов він на злам одвічних законів? Невже лише заради можливості злягатися з жінкою коли заманеться?

Ікластий Вепр добре пам’ятав свою першу близькість з жінкою. В житті кожної людини існують моменти, що ніби зарубки на кам’яній скрижалі, запам’ятовуються назавжди. День, коли Ікластий Вепр вперше спізнав насолоду від злиття двох тіл, був якраз з таких випадків.


* * *

Лук напружений, руки напружені, серце напружене. Чорна Пляма старанно цілився в вепра. Підстрелити таку здобич з лука непросто. Тварину захищає товстий панцир зі шкури, сала та м’язів. Стрілою його не проткнути. Тут треба бити безпомилково – в око, а ще краще у вухо.

Не підозрюючи про небезпеку, великий чорний сікач підривав коріння розлогого дуба. Голосно плямкаючи ласував стиглими жолудями й знайденими в землі личинками і хробаками. Від вигляду його довгих, вигнутих іклів Чорній Плямі робилося лячно. Він живо собі уявляв, як гострі немов ножі ікла патрають йому живіт і кабан в пориві шаленої люті розкидає нутрощі по окрузі. Нарешті хлопцеві вдалося приборкати страх і наважитися на постріл.

Дзенькнула тятива, цвьохнула в повітрі стріла й кістяне жало встромилось в щетинисту холку. Чорна Пляма зрозумів, що промахнувся. Його постріл, не завдавши великої шкоди, лише розлютив звіра. Вгледівши ворога, що ховався за колючим кущем шипшини, той кинувся на Чорну Пляму. Порятунок був зовсім поруч, варто було заскочити на найближче дерево, але мисливець не збиравсь відступати. Гострий кремнієвий наконечник, насаджений на довгу жердину, зустрів сікача на півдорозі. Ратище затріщало і вигнулося дугою, але витримало зіткнення з важкою тушею. Широке кам’яне лезо глибоко ввійшло звірові в груди. Зібравшись з силами, Чорна Пляма натужився й здибивши вепра завалив його на спину. Кабан хвицався і верещав так, що Чорній Плямі заклало у вухах, проте він, усім тілом налягаючи на держак списа, міцно тримав свою здобич. Поступово відчайдушний вереск тварини змінився передсмертними хрипами, по її тілу пройшлася судома й вона замовкла назавжди.

З грудей Чорної Плями вирвався переможний клич. Це була його перша велика здобич. Сьогодні ввечері Чорна Пляма з’їсть серце здобутої ним дичини, дух тварини ввійде у нього і він забере собі її силу. Вепр стане його тотемом і Чорна Пляма, прозваний так через велику родимку на щоці, нарешті отримає доросле ім’я. Та найбільше Чорну Пляму тішила думка про нагороду, яка чекала на нього вдома. Вразі вдалого полювання, Стара обіцяла звести його з жінкою.


С этой книгой читают
Остросюжетная военно-приключенческая повесть Б.Н. Соколова «Мы еще встретимся, полковник Кребс!» повествует о трудной и опасной борьбе советских чекистов с иностранными разведслужбами в Грузии и Абхазии в начале тридцатых годов. Описанные в книге события основаны на реальных событиях и во многом автобиографичные.Б.Н.Соколов с 1924 года находился на оперативно-чекистской работе. При выполнении специального задания на черноморской границе в 1931 го
Рассказ о дружбе и отношениях автора с жеребцом по кличке Орлик.Вороной конь был красивым и высоким. Грива и хвост под солнечными лучами переливались перламутром. Прямо посередине лба вырисовывался узор из белой шерсти, напоминавший восьмиконечную звезду.Судьба Орлика, возможно, была решена на небесах, появившись и оставив неизгладимый след в жизни автора.
Байопик. Княгиня Евгения Шаховская одна из первых русских женщин-авиаторов, первая в мире женщина – военный лётчик. Увлекалась фехтованием, боксом, верховой ездой, стрельбой из огнестрельного оружия. Была страстной автомобилисткой, получила диплом пилота, на аэроплане принимала участие в Первой мировой войне. Чудом выжила в нескольких авиакатастрофах. Дружила с Распутиным, служила в ЧК, погибла при невыясненных обстоятельствах.
Велик и прекрасен Древний Вавилон. Роскошь пьянит. Богатства ослепляют. А заветы Хаммурапи дают надежду и защиту. Но что если это не так? Что если ширма процветания и закона скрывает настоящий лик столицы Междуречья – клубок со змеями. И не поздоровится тому, кто попадет в него по собственной наивности.Простой ремесленник угодил в коварные сети заговора. Рухнул привычный мир, погребая под обломками веру в честь и справедливость. Сможет ли он спас
Если бы Рыжая знала, чем закончится её прогулка в лес, она никогда… Стоп, стоп, стоп! Вы просто ещё не знаете Настю Романову! Она бы всё равно туда пошла! Пропустить такое?! Ни за что! А теперь, раз уж судьба так подшутила, надо принимать подарок с благодарностью. Тем более, водоворот событий затягивает неумолимо, а дорога снова зовёт вперёд, навстречу невероятным приключениям… Ты ведь об этом и мечтала, Рыжая!
Книги Ездры и Неемии, ранее единая книга, посвящены истории евреев, возможно входили в состав книг Паралипоменон, которые вернулись из вавилонского плена. Книга Есфири рассказывает о том, как евреи боролись за свои права в древней Персии. Книга Иова относится к книгам премудростей. Иов бесстрашно называет виновника социальной несправедливости – Бога: 9:24: «Земля отдана в руки нечестивых; лица судей её Он закрывает. Если не Он, то кто же?».
Он красивый, умный и серьезный репетитор , идеально одетый в костюм и рубашку. Она невинная ученица, которая еще никого не любила. Он - идеал ее мечтаний, он - учитель, который раскрывает ей мир знаний, но для нее он значит гораздо больше. Его мысли заняты лишь математикой, но что-то тянет к ней, к этой невинной ученице, которая желает его с первой встречи. Как же он сможет удержаться от соблазна, который таит в себе эта страсть? Их мир полон р
Встреча на балу могла бы изменить их жизнь, но ирония судьбы делает влюблённых не просто врагами - непримиримыми противниками. Во всей галактики никто не может его остановить - кроме капитана знаменитого крейсера Генс Ларты. Во всей галактике никто не может уйти от её корабля - только безликий Демон Мести. А пока первые лица империи пытаются разобраться во внутренних противоречиях к её границам подступает настоящий враг...