Сергій Кабачний - Дід Храп. Українська казка

Дід Храп. Українська казка
Название: Дід Храп. Українська казка
Автор:
Жанры: Сказки | Детские приключения | Фольклор
Серии: Нет данных
ISBN: Нет данных
Год: 2024
О чем книга "Дід Храп. Українська казка"

Десь далеко на обрії, за широкими ланами, сховалося невеличке село

під назвою Чугуєвка. На краю села, біля ставу, стояла самотня хата діда

Храпа. Дід жив не сам, а з бабою Храпунькою, собакою Гавкунькою та

кішкою Мявкунькою.

Бесплатно читать онлайн Дід Храп. Українська казка


Початок пригод Діда ХРАПА та баби Храпуньки

Десь далеко на обрії, за широкими ланами, сховалося невеличке село під назвою Чугуєвка. На краю села, біля ставу, стояла самотня хата діда Храпа. Дід жив не сам, а з бабою Ворчихою, собакою Хавкаю та кішкою Мявкою.

Лісочок

У них на подвір’ї був безголосий півник із обідраним хвостом, якого баба звала Лісочком. Хата у діда була старенька, а тин, як решето, тому Лісочок часто гуляв осторонь від дому в лісочку. Якось зустріла його лисиця, накинулась на півника та й каже:

– Я тебе з'їм! Злякався півник, та як закричить:

– Кукуріку! Спіймали мене в лісі! А лисиця його тримає й не відпускає, а потім каже:

– Дурнику, ну чого ти кричиш? Ніхто тебе не почує.

– Та й справді, чого кричати? – відповів півник. – Відпусти мене, лисонько, я тобі дорогу до курника покажу і проведу.

– Так там же в тебе дід Храп із рушницею, – каже лисиця.

– А ми його одуримо, – відповідає півник. Замислилася лисиця, відпускаючи півника, а сама думає.

– А справді, навіщо мені цей худий півник, коли в курнику багато жирних курочок-несучок із курчатами? – мовила лисиця. – То що ти пропонуєш?

– Ти, лисице, прикинься мертвою, а я стану над тобою й скажу, що це я тебе здолав. Дід побачить, забере тебе та принесе у двір і кине до курника. Сподобалася лисиці така пропозиція від півника, тож погодилася. Лягла вона посеред дороги, а півник став над нею. Почув дід крик півника, прибіг і дивиться – стоїть півник, а поруч лисиця. Схопив дід лисицю за хвіст, тряхнув, а лисиця й далі прикидається мертвою. Поклав дід її на плече та поніс до двору, а півник іде поруч. Так вони йшли, аж поки дід не спіткнувся. Лисиця з плеча впала, вдарилася головою об камінь та померла. Приніс дід мертву лисицю додому та каже бабі:

– Ось тобі, Храпунько, лисиця. Поший мені з неї капелюха, а собі візьми хвіст на комір.

– Звідки ж таке добро? – питає баба.

– Це півник у лісочку знайшов, – відповів дід. Відтоді півника прозвали Лісочком.

Поїздка до кума

Якось каже дід до баби:

– Храпунько, а спеки-но мені хлібину, я поїду до славетного міста Харківа на ярмарок. Та зайду ще до свого кума Чубарика, віддам йому гостинець – хлібину від тебе.

– Ой, діду, – відповідає баба, – а чи ж не замало хліба на гостинець? Може, йому ще й сала прихопити? Знаєш же, що він завжди любив під'їсти.

– Та чого б і ні, – погодився дід, – додамо йому шматочок, хай похрумтить на здоров'я. А я йому ще свіжої городини привезу. Зібрали вони клунок, а дід сів на воза, та й поїхав до Харківу. Доїхав дід до Харкова, а там ярмарок у розпалі: люди гомонять, музики грають, торгівці викрикують свої товари, куди не глянь – барвисті шатра, крам, вишиванки та всілякі дива. Вирішив дід трохи пройтися, бо давно не був на такому великому ярмарку. Продавці навперебій закликали його скуштувати меду, придбати черевики чи навіть завітати до гадалки.


С этой книгой читают
Десь далеко на обрії, за широкими ланами, сховалося невеличке селопід назвою Чугуєвка. На краю села, біля ставу, стояла самотня хата дідаХрапа. Дід жив не сам, а з бабою Храпунькою, собакою Гавкунькою такішкою Мявкунькою.
Спящую красавицу читали? Так вот, в моей сказке все наоборот. Злая дочь Кощея Ломакса украла сына Ивана-царевича и погрузила его в вечный сон. Только поцелуй девушки может вернуть его к жизни. Но замок непреступен.Милая девушка Танкиния пытается спасти принца. Но, может, не такой уж он и "принц" и девушка найдет свое счастье в другом месте?Смешные слуги Ломаксы, вредный принц и настоящая любовь – это то, о чем вы прочтете в этой сказке.И пожалуйс
Волшебная история о любопытном и смелом барашке и таинственном Лунном Цветке, который распускается на холмах в самую лютую стужу.Добрая сказка о малыше Снежике понравится и детям, и взрослым, а возможность послушать сказку в исполнении автора под аккомпанемент музыки проекта «Лунные Колыбельные» – это ещё один способ настроиться на сон.
Эту книжку я посвящаю своей внучке Вареньке. Сказки фэнтези будут интересны не только детям от 7 лет, но и детям постарше. Все мы были, детьми и нам хотелось с героями сказок бродить по сказочному лесу, познавать неизвестное, ходить по неведомым дорогам. Эта книга завлекает читателя чудесами и приключениями героев. В эту книгу вошли сказки: “Белое царство”– о приключениях принца и его нового друга кота, “Хранители леса”– о необычных человечках, “
Данное произведение представляет собой фантазию по мотивам сказки А. Н. Толстого "Золотой ключик, или Приключения Буратино" и носит исключительно юмористический характер. Не имеет никакой иной цели, кроме развлекательной.
В данном сборнике собраны все стихотворения, которые были написаны за 2016—2021 года.Стихотворения самые разнообразные – и детские, и лирические, и философские. Надеюсь, что каждый сможет найти в этом сборнике что-то близкое себе.От автора.
Книга является пошаговым руководством по вязанию куклы спицами. Предназначена для рукодельниц, имеющих навыки вязания спицами. Кукла имеет каркас из проволоки и шплинтовые соединения. Большое колличество пошаговых фотографий поможет в вязании.
Эта книга посвящена судьбам великих русских художников разных эпох – от Андрея Рублева до Исаака Бродского. И – истории великих картин от первых образцов русской светской живописи до незабываемой советской классики. История искусства переплетена с историей страны, картины раскрывают судьбу народа. Так было и так будет. Не зная этих полотен, вы никогда до конца не поймете страну, в которой мы живем. Это культурный код России и Советского Союза… Ве
Золотое кольцо России – это неизменно увлекательное путешествие, которое запоминается на всю жизнь. Ростов Великий, Владимир, Суздаль, Ярославль, Сергиев Посад, Кострома, Переславль-Залесский, Иваново. В памяти остаются блистающие на солнце купола, суровые монастыри, таинственные судьбы князей и героев. Эта крепости, полные шедевров русской архитектуры, опоясали Москву – столицу Руси. В этой книге открывается потаённая история городов Золотого ко