Сергій Кабачний - Дід Храп. Українська казка

Дід Храп. Українська казка
Название: Дід Храп. Українська казка
Автор:
Жанры: Сказки | Детские приключения | Фольклор
Серии: Нет данных
ISBN: Нет данных
Год: 2024
О чем книга "Дід Храп. Українська казка"

Десь далеко на обрії, за широкими ланами, сховалося невеличке село

під назвою Чугуєвка. На краю села, біля ставу, стояла самотня хата діда

Храпа. Дід жив не сам, а з бабою Храпунькою, собакою Гавкунькою та

кішкою Мявкунькою.

Бесплатно читать онлайн Дід Храп. Українська казка


Початок пригод Діда ХРАПА та баби Храпуньки

Десь далеко на обрії, за широкими ланами, сховалося невеличке село під назвою Чугуєвка. На краю села, біля ставу, стояла самотня хата діда Храпа. Дід жив не сам, а з бабою Ворчихою, собакою Хавкаю та кішкою Мявкою.

Лісочок

У них на подвір’ї був безголосий півник із обідраним хвостом, якого баба звала Лісочком. Хата у діда була старенька, а тин, як решето, тому Лісочок часто гуляв осторонь від дому в лісочку. Якось зустріла його лисиця, накинулась на півника та й каже:

– Я тебе з'їм! Злякався півник, та як закричить:

– Кукуріку! Спіймали мене в лісі! А лисиця його тримає й не відпускає, а потім каже:

– Дурнику, ну чого ти кричиш? Ніхто тебе не почує.

– Та й справді, чого кричати? – відповів півник. – Відпусти мене, лисонько, я тобі дорогу до курника покажу і проведу.

– Так там же в тебе дід Храп із рушницею, – каже лисиця.

– А ми його одуримо, – відповідає півник. Замислилася лисиця, відпускаючи півника, а сама думає.

– А справді, навіщо мені цей худий півник, коли в курнику багато жирних курочок-несучок із курчатами? – мовила лисиця. – То що ти пропонуєш?

– Ти, лисице, прикинься мертвою, а я стану над тобою й скажу, що це я тебе здолав. Дід побачить, забере тебе та принесе у двір і кине до курника. Сподобалася лисиці така пропозиція від півника, тож погодилася. Лягла вона посеред дороги, а півник став над нею. Почув дід крик півника, прибіг і дивиться – стоїть півник, а поруч лисиця. Схопив дід лисицю за хвіст, тряхнув, а лисиця й далі прикидається мертвою. Поклав дід її на плече та поніс до двору, а півник іде поруч. Так вони йшли, аж поки дід не спіткнувся. Лисиця з плеча впала, вдарилася головою об камінь та померла. Приніс дід мертву лисицю додому та каже бабі:

– Ось тобі, Храпунько, лисиця. Поший мені з неї капелюха, а собі візьми хвіст на комір.

– Звідки ж таке добро? – питає баба.

– Це півник у лісочку знайшов, – відповів дід. Відтоді півника прозвали Лісочком.

Поїздка до кума

Якось каже дід до баби:

– Храпунько, а спеки-но мені хлібину, я поїду до славетного міста Харківа на ярмарок. Та зайду ще до свого кума Чубарика, віддам йому гостинець – хлібину від тебе.

– Ой, діду, – відповідає баба, – а чи ж не замало хліба на гостинець? Може, йому ще й сала прихопити? Знаєш же, що він завжди любив під'їсти.

– Та чого б і ні, – погодився дід, – додамо йому шматочок, хай похрумтить на здоров'я. А я йому ще свіжої городини привезу. Зібрали вони клунок, а дід сів на воза, та й поїхав до Харківу. Доїхав дід до Харкова, а там ярмарок у розпалі: люди гомонять, музики грають, торгівці викрикують свої товари, куди не глянь – барвисті шатра, крам, вишиванки та всілякі дива. Вирішив дід трохи пройтися, бо давно не був на такому великому ярмарку. Продавці навперебій закликали його скуштувати меду, придбати черевики чи навіть завітати до гадалки.


С этой книгой читают
Десь далеко на обрії, за широкими ланами, сховалося невеличке селопід назвою Чугуєвка. На краю села, біля ставу, стояла самотня хата дідаХрапа. Дід жив не сам, а з бабою Храпунькою, собакою Гавкунькою такішкою Мявкунькою.
Сказка написана специально для наших милых женщин. Это приключенческо – сатирическая история с участием наших любимых, сказочных героев: баба Яга, Кащей, Горыныч, ну и конечно богатырь. История о том, почему день 8 марта стал международным женским праздником.Автор текста, рисунков и художник – Роман Тулупов.
Сказка о принце и принцессе, колдовстве и магии, предательстве и любви. О том, что зло сильно, но любовь сильнее.
Чаще всего чудеса случаются под новый год, когда все больше верят в волшебство. Так вот и сегодня дружба мальчишек и их находчивость подарили всем жителям двора настоящую зимнюю сказку.
Многие люди хоть раз мечтали о том, чтобы, как в восточных сказках, загадать джинну три заветных желания. Но Нурлан явно не из их числа. Ведь когда в его руки попадает волшебная лампа, он не придумывает ничего лучше, чем устроить для джинна первые за три тысячи лет, самые незабываемые каникулы!Какие приключения ждут щедрого Нурлана и весёлого джинна Джимми, читайте в сказке Натальи Сологуб «Каникулы джинна».
В данном сборнике собраны все стихотворения, которые были написаны за 2016—2021 года.Стихотворения самые разнообразные – и детские, и лирические, и философские. Надеюсь, что каждый сможет найти в этом сборнике что-то близкое себе.От автора.
Книга является пошаговым руководством по вязанию куклы спицами. Предназначена для рукодельниц, имеющих навыки вязания спицами. Кукла имеет каркас из проволоки и шплинтовые соединения. Большое колличество пошаговых фотографий поможет в вязании.
Трое незнакомых парней по независимым друг от друга причинам становятся буквально одержимыми желанием стать рок звездами. И по не менее независимым факторам становятся одержимыми. Просто одержимыми. Разными не то вирусами, не то магическими заболеваниями. Так конфликт и идет от того, что они соревнуются то в достижениях, то потому, что относятся к разным видам нежити.
В этом рассказе речь пойдёт о большой и дружной семье маленькой девочки Саши. В нём описывается, как Саша воспринимает мир вокруг себя, кто и что её окружает, чем занимаются её ровесники и другие дети во дворе. С самого детства Саше внушали, что самое важное в семье – это любовь и поддержка друг друга. Все члены семьи готовы прийти на помощь в трудную минуту и разделить радость в счастливые моменты. Именно это делает семью Саши и семьи её друзей