Тетяна Мартін - Глоссарій з нафтогазової термінології (українсько-англійський)

Глоссарій з нафтогазової термінології (українсько-англійський)
Название: Глоссарій з нафтогазової термінології (українсько-англійський)
Автор:
Жанры: Отраслевые издания | Терминологические словари | Техническая литература
Серии: Нет данных
ISBN: Нет данных
Год: 2024
О чем книга "Глоссарій з нафтогазової термінології (українсько-англійський)"

У поданому до вашої уваги глосарії з термінології в нафтогазовій промисловості автор представляє переклад термінів та їх коротку характеристику двома мовами: українською та англійською. У глосарії терміни подаються в алфавітному порядку. Глосарій призначений для інженерно-технічних працівників підприємств нафтової та газової промисловості, перекладачів спеціальної літератури, аспірантів та студентів вищих навчальних закладів.

In the glossary of oil and gas terminology presented to your attention, the author provides a translation of terms and briefly describes them. In the glossary, the terms are presented in alphabetical order. The glossary is intended for engineering and technical workers of the oil and gas industry, translators of specialized literature, and students of higher educational institutions.

Бесплатно читать онлайн Глоссарій з нафтогазової термінології (українсько-англійський)


Видобуток нафти та газу – це загальний процес виробництва нафти та природного газу зі свердловин і перетворення їх на кінцеві нафтопродукти, які можуть використовувати споживачі. Видобуток нафти та газу є складним процесом, який включає в себе велику кількість процесів, розбитих на етапи. Це включає систематичні кроки, починаючи від розвідки ділянки до фактичного видобутку і навіть до розповсюдження продукції підприємствам і широкій громадськості.

Нафтогазова промисловість є одним із найбільших секторів у світі та величезним чинником у світовій економіці. США є найбільшим виробником нафти. Саудівська Аравія, офіційна назва – Королівство Саудівська Аравія, має 17% підтверджених світових запасів сирої нафти, що є другим у світі за величиною. Далі йдуть Росія, Канада, Китай тощо.

Процес видобутку нафти і газу поділяється на три основні стадії: верхню, середню та нижню. Перша стадія відноситься до первинного процесу видобутку нафти і газу, яка включає розвідку, буріння та видобуток. Розвідка – це початкова частина процесу, де геологи та інші експерти галузі шукають скельні утворення або райони, де зазвичай знаходять нафту та газ. Після вибору майданчика його підготовлюють для виробничого процесу. Процес і терміни буріння свердловини можуть відрізнятися залежно від техніки та обладнання, що використовуються в процедурі. Зазвичай це займає від двох до чотирьох тижнів, але буріння морської свердловини може тривати кілька місяців. Нафту і газ зазвичай бурять вертикально. Нові методи буріння включають горизонтальне, багатостороннє буріння, буріння з розширеним охопленням і буріння зі складною траєкторією. Видобуток нафти і газу, як правило, передбачає видобуток традиційного та природного газу з підземних резервуарів і свердловин.

Друга стадія здебільшого стосується переробки, зберігання та транспортування нафто- та газових продуктів. Переробка – це проміжна стадія, де нафта та природний газ розділяються, а потім передаються на газопереробні заводи, де видаляються непотрібні продукти та невуглеводневі гази. Зберігання продуктів має важливе значення в тому, щоб відповідати внутрішньому та міжнародному попиту, запобігати дефіциту та розбіжностям у постачанні та гарантувати безпеку для всіх людей, задіяних у галузі. Природні гази зазвичай зберігаються в підземних приміщеннях, таких як виснажені резервуари, тоді як для готових нафтопродуктів, сирої та очищеної нафти зазвичай використовуються наземні резервуари. Транспортування є всеохоплюючим процесом для галузі. Це починається з процесу, коли нафта й газ видобуваються та доставляються на переробні заводи, передаються компаніям і підприємствам по всій країні та в інших країнах і, нарешті, широкій громадськості чи основним споживачам. Неочищена нафта транспортується через танкери та трубопроводи, тоді як кінцеві нафтопродукти подорожують на ринок через вантажівки, залізничні вагони, танкери та інші трубопроводи.

Третя стадія відноситься до третього і останнього процесу переробки та розподілу нафтопродуктів. Нафтопереробка – це перетворення нафти та природного газу в готові нафтопродукти, які можна використовувати для різних цілей, таких як транспортне та електричне паливо, асфальт і дорожнє покриття, гас, або як сировину для виробництва пластмас і синтетичних матеріалів. Переробка нафти також включає кілька процесів залежно від бажаного кінцевого продукту. Цей процес зазвичай включає дистиляційні установки, крекінг, коксування, риформінг і дообробку. Розповсюдження є останнім етапом, коли готові нафтопродукти транспортуються та розповсюджуються підприємствам, державним установам і широкій громадськості, що складається з промислових споживачів, постачальників електроенергії та опалення житлових і комерційних закладів, та інших.

В нафтогазовій промисловісті використовується велика кількість різноманітного обладнання. Деякі з основного промислового обладнання та активів включають танкери – резервуари для зберігання та газові конденсатори; теплообмінники – кожухотрубні, пластинчасті, регенеративні та адіабатичні колісні; випарники – з природною/примусовою циркуляцією, з висхідною/опускаючою плівкою, піднімаючою та опускаючою плівковою пластиною, багатоступінчатими та тонкоплівковими випарниками з перемішуванням; повітроохолоджувачі, вежі, сталеві труби, геофізичне розвідувальне обладнання, бурове та виробниче обладнання, нафтопереробне та хімічне обладнання, каротажне обладнання, морське інженерне обладнання та інше.

Цей глосарій містить терміни та їхні розширені описи, пов’язані зі стадіями видобутку, обробки та виробництва нафтопродуктів, їх транспортування, зберігання та виробництва попутного газу. При складанні глосарію використані періодичні, монографічні, науково-технічні видання та брошури, І каталоги. Терміни представлені двома мовами: українською та англійською в алфавітному порядку. Глосарій призначений для інженерно-технічних працівників нафтогазової промисловості, перекладачів спеціальної літератури, студентів вищих навчальних закладів.

Oil and gas production is the general process of manufacturing oil and natural gas from wells and turning them into the final petroleum products that consumers can use. Oil and gas production includes systematic steps, from site exploration to actual extraction and even up to the distribution of the products to businesses and the general public.

The oil and gas industry is one of the largest sectors in the world and a massive factor in the global economy. The United States is the largest producer of oil. Saudi Arabia, officially the Kingdom of Saudi Arabia, has 17% of the world's proven crude oil reserves, the second largest globally. Next are Russia, Canada, China, and so on.

The oil and gas production process is divided into three major stages: upstream, midstream, and downstream. Stage 1: Upstream refers to the primary oil and gas production process of exploration, drilling, and extraction. Exploration is the initial part where geologists and other industry experts search for rock formations or areas where oil and gas are commonly found. After selecting a site, it will be prepared and developed for production. The well drilling process and timeline can vary depending on the techniques and equipment used in the procedure. Usually, it takes about two to four weeks, but drilling an offshore well can last several months. Oil and gas are commonly drilled vertically. New drilling techniques include horizontal, multilateral, extended reach, and complex path drilling. Oil and gas extraction generally involves extracting conventional and natural gas from underground reservoirs and wells.


С этой книгой читают
Альтернативні методи лікування, викладені в цій брошурі, враховують особливість організму самовідновлюватися, використовуючи свої потенційні можливості при отриманні необхідної для цього коригуючої програми самовідновлення. На основі цієї методології створено Центр Оздоровлення Людини, в якому застосовується енерго-інформаційна технологія та обладнання, що дозволяють реалізувати процеси коригування програми, яка керує біохімічними процесами в орг
Тетяна Мартін народилася в Україні. Нині живе у Техасі, місто Х'юстон. Має власну консалтингову компанію щодо альтернативних методів відновлення здоров'я. У представленому вашій увазі глосарії автор подає переклад термінів та їх коротку характеристику на двух мовах: українській та англійській. Глосарій буде корисним для медичних працівників, людей, які займаються перекладами медичної літератури а також широкому загалу. . Tatyana Martin was born i
Содержит статьи, посвященные актуальным проблемам государственного, муниципального и хозяйственного управления.Для студентов, преподавателей, научных сотрудников, аспирантов и всех интересующихся современными проблемами регионального развития экономики.
В исследовании представлено состояние современного фармацевтического рынка в России, излагаются тенденции его развития, описываются модели подготовки управленцев в сфере фарм-маркетинга.Книга поможет целеустремленному вдумчивому читателю сформировать позицию победителя, жизнеутверждающую, сильную, которая позволит самостоятельно формировать события своей жизни, а не плыть по течению.Издание предназначено как для специалистов в фармацевтической об
В учебном пособии изложены история возникновения меню, его виды, структура, порядок составления, анализа и оптимизации. Рассмотрены особенности транслитерации, визуализации меню, его диверсификации и обновления. Особое внимание уделено использованию новых инновационных технологий, применяемых при составлении меню, включая электронное меню. В учебном пособии приведены основные термины, используемые в меню, в том числе на нескольких иностранных язы
В работе представлены основные результаты исследований по разработке системы креативного управления информационным обеспечением бизнес-процессов в сфере туризма. Определены теоретико-методологические основы, понятийный аппарат, дескриптивные модели, структура и технология системы креативного управления информационным обеспечением бизнес-процессов туризма.Для ученых и специалистов, решающих задачи в области информационного обеспечения туризма, сту
Настоящая книга – воспоминания автора, выходца из простой еврейской семьи, о жизни в довоенном и послевоенном Советском Союзе.Описывая часть своего жизненного пути, рассказывая о себе, своей семье, друзьях и коллегах, поднимая глубокие и вечные вопросы бытия, заставляя читателя думать и сопереживать происходящим событиям, автор в простой и увлекательной форме подводит к пониманию причин и мотивов, которые в конце концов побудили его эмигрировать
Никогда не геройствуйте, если можете этого избежать. Не открывайте через силу двери, закрытые перед вами. Иначе никогда не сможете вернуться к тому миру, что вы оставите за дверью. Но если вам девятнадцать, как Андрею Бельскому, и вы, как и он, слишком хорошо воспитаны, чтобы пройти мимо крика о помощи – дерзайте. Вам жить с последствиями. Прекрасный, дождливый Питер, мир Ночи – созданный Андреем Васильевым.
У драконов и магов есть все основания недолюбливать друг друга. Ведьмы всегда стояли в стороне от их ссор, однако сердце Ирис мечется между двумя яркими представителями враждующих рас. Собственный жених или ректор академии? Ей бы со своими чувствами разобраться, а тут она еще оказывается втянута в расследование убийства… Порядок книг в дилогии: 1. Дракокрушение 2. Засада для дракона
Генерал стал угрозой императору. Каждый воин пойдет за Крайдином, каждый накхасит восхваляет победы Крайдина. Героя нельзя убить, ведь погибший герой станет бессмертным символом. Но можно разрушить его репутацию – заставить жениться на той, кого ему не простят. Марисса, потомственная ведьма, живет одной мыслью: когда-нибудь отомстить извергу, под ногами которого горела родная земля. Стать его женой – очередное извращение судьбы или шанс? Возможно