Сергій Кондратов - Сни Доброславу

Сни Доброславу
Название: Сни Доброславу
Автор:
Жанры: Young adult | Книги для подростков | Зарубежная фантастика
Серии: Нет данных
ISBN: Нет данных
Год: 2024
О чем книга "Сни Доброславу"

Декілька страшних, магічних, дивних і просто дурних історій із дитинства, обʼєднаних всього лиш одним – невеликим поселенням під назвою Доброслав на півдні України.

Бесплатно читать онлайн Сни Доброславу


"Підземний світ на Новосьолова"

День ліниво перевалив за другу свою половину, і пора було повертатися додому. Навіть на літніх канікулах мама не дозволяла гуляти довше чотирьох годин без того, аби показатися на очі. Немає чого семирічним дітям пропадати без сліду, казала вона перед тим, як зачинити мене дома за ще одне запізнення на чергове «рапортування».

Зі всіх сил я давив на педалі. До кінця мого чотиригодинного періоду свободи залишалося всього якихось десять хвилин. Запізнюсь – не бачити мені більше сьогодні червневого сонця, широких дворів і залізних качель між коробками двоповерхівок.

Від Новосьолова до Суворова з моєю-то швидкістю їхати було хвилин пʼять від сили. Хвилюватися нічого. І все ж серце калатає скажено, відбиваючи барабанним ритмом у вухах.

А це що?! Я вдавив по гальмам так, що чуть не вилетів через кермо. Ніфіга собі! Обабіч дороги, в надзвичайно небезпечній близкості від проїзної частини – відкритий люк. За всі свої довгі сім років я такого ще не бачив. З нього із затягуючою своєю незвичайністю силою гулко лунає потік. Наче шум водопаду. Або підводної ріки.

Справедливості заради, не водопадів, не підводних рік мені чути ще не приходилось. Але саме так їх звучання собі і представляв. Потужне, оглушуюче, вибиваюче тебе зі звичайного розпорядку речей. Аж земля тремтить.

Заглянув в середину таємничого отвору в землі. Непроглядна темнота. Навіть літнє сонце не може відкрити секрети цього схованого по ту сторону підземного світу. А що як там крокодили, подумалось.

Або живе хтось. Чи щось? Від цієї думки аж похолодало.

Ха! Нарочито засміявся сам до себе. Чого б це боятись? Ти же майже дорослий! Щоб там не було, розберешся!

Та взагалі нічого боятись не повинен! Ось диви! Я схопив стару доску, що так доречно валялась біля відкритого люку і поклав прямо над круглою прірвою.

«Чого б це мені боятись?» – повторив. Голос затремтів на половині фрази. Цей прояв слабкості підзадорював ще більше.

Став до дошку. Зробив крок. Дошка зрадницьки заскрипіла і прогнулася. У вухах запищало так, що всі інші звуки просто заглохли. Навіть шум підземних вод.

Треба було йти далі. Крок, за ним ще один, потім ще один. Обережно, обережно.

Уууууууух…

Ось я і на іншій стороні. Ха… ха… Та, лєгкотня! Це ж справжня лєгкотня! Тільки здається страшним! От покличу чуваків, що живуть тут і подивимось, чи не слабо їм буде над прірвою перейти? Сто пудов же зассуть! А я… я от… Раз, раз і оп!

От і знову на іншій стороні. І знову! Ха-ха-ха! Ось тільки повернусь… Бляха! Додому! Мене ж мама точно до кінця літа в хаті закриє!

Добре, останній раз і ле… Аа…

В одну секунду все стало холодним, шумним і слизьким. Брудна, каламутна вода вдаряє в ніс, вуха, очі. Вода у волосі, вода у спідньому, вода під ногами, вода над головою. Вода, ВОДА, ВВВВООО…

Я махаю руками, ціпляюсь, тянусь, шкрябаюсь, барахтаюсь вперед.

В якусь секунду все стало білим, наче засліпило серпневим сонцем. Не памʼятаю, як виліз.

Не памʼятаю, що сказав мамі, коли запізнювався.

Не памʼятаю навіть, як вибачався за брудний, вологий одяг.

І що вона відповіла не памʼятаю.

Я не памʼятаю навіть … її лиця.

А я… взагалі… виліз?

Я… взагалі… живий?


ʼ


ʼ


"Вид на вулицю Східну"

Макс майже не виходить з кімнати. З сімʼєю також не спілкується: діду не відчиняє, брата просто ігнорує. Може, батько чи мати змінили би ситуацію на краще, але їх в його житті просто не має. В школу він також не ходить.

Він, в принципі, не покидає свою кімнату. Так уже майже пів року.

Щоб не робила сім'я, нічого не змінюється. Осліпляюче яскравий монітор, Інтернет та майже завжди зашторене вікно, що виходить на Старокиївську дорогу – єдиний поки що звʼязок із зовнішнім світом. Хоча ні – ще є Аліна. Єдина, кому дозволено навідуватись до його кімнати.

Не те щоб вона дуже й запитувала. Та хоч він їй цього ніколи не скаже, Макс все-таки радий, що вона тут. Тихо посидить у кутку, поспостерігає за ним і піде.

Він її ігнорує. Пялиться в монітор – постійно шукає відповіді. Іноді, коли зір починає підводити, трохи привідкриває зашторене вікно і довго, не відриваючись спостерігає як коливаються колоски рапсу по ту сторону дороги, переливаючись всіма відтінками жовтого. Знає: Аліні вид не дуже подобається, хоч вона нічого не каже. Знову зашторює вікно.

Чотири розмірені стуки у двері. Завжди в один і той же час. Дід приніс йому щось поїсти. Потім півгодини пів години невдалих намагань брата вивести його хоч на якусь розмову. Знову лягає спати. Ранком Аліна приходить знову. Продовжує приходити кожен день.

Та чому б їй не приходити? Все-таки вона обіцяла.

Жаль, Макс не виконав свою обіцянку.

На її похорони він так і не прийшов.

«Доброславські соняшники і захист свого»


…Кожного літа ми бігали через Старокиївську трассу аби вирвати соняшників, набрати дома солі, і, сидівши га порозі, чистити насіння і їсти їх прямо з мішків.

Цілий мішок насіння був для мене тоді найбільшим скарбом. А більше навіть насіння – можливість переказати про наші пригоди. Навіть якщо розказуєш їх тому, хто тільки що з тобою їх пережив.

«Ти чув голос сторожа?» – трохи налякано і з захватом питає мій друг дитинства і співучасник у злочині. «Який голос?» – задихавшись, намагаючись відновити збите дихання і зтрусити з майки залишки чорнозему, питаю.

Ми бігли всю дорогу назад без зупинки, аби ніхто раптом не спитав, що це у нас в мішках.

«Ти що, не чув як він кричав: «А ну стояти, малі, стріляти буду!»– в метрах ста чи двісті позаду нас. Тоді ще ворони раптом зненацька розлетілись і ми побігли. Я того власне і побіг»

«Так, так, ми також чули якийсь голос,» – піддакували інші.

Сам я голосу не чув.  А може все таки…? В моїй памʼяті, десь на периферії спогаду, вспливає силует розлюченого діда зі старою рушницею. В рушниці сіль, звичайно.

Хриплим, наповненис димом «Прилуків» голосом, він кричить наче особисто на мене звідти, з безкрайого лісу соняшників, що закривають наші дитячі голови від дорослих проблем.

«А чого ж ми не зупинились? Чому не поговорили з ним. Там же тих соняшників мільйон! Та куди там, мільярд, напевно! – відповів я. В свої шість років я важко розумів, скільки це «мільярд» –  можливо, і зараз не зовсім розумію. Але точно знав, що це дуже-дуже багато. Так багато, що навіть побачити це число за один раз неможливо.

– Що йому, важко буде поділитись тими десятьма соняшниками?!

– Еее, бачу комусь дуже хочеться отримати заряд солі в сраку, – з висоти прожитих восьми років, зауважив мій ліпший друг дитинства. Всі наші «подільники» залились веселим сміхом. Чи то від моєї наївності, чи то від слова «срака».

Я й сам розсміявся.

– Предствляєш, скільки таких любителів халявних сємєчок як ми з тобою? – під підтримуючий, іноді переходячий на писк регіт наших компаньойнів, продовжував мій старший друг, –  та на всіх наших пальцях не перерахувати! І що, всім соняшники роздавати?


С этой книгой читают
Марк змушений повернутися на ненависну роботу без можливості втекти. По- серед океану він знаходить новий стимул у закоханості. Але розбіжності в менталі- теті з дівчиною з Буенос-Айресу стають для простого хлопця з українського села справжнім викликом. Пристрасті між ними вирують, але ревнощі та непорозумін- ня знищують їхні відносини. Марк, не витримавши «корабельної любові», вирішує закінчити все екстравагантним способом, закарбовуючи спогади
Первый шаг к светлому будущему – это отпустить прошлое. Молодая девушка, которая только закончила старшую школу, отправляется на встречу с призраками минувшего времени.
Сисилия – молодая девушка, живущая совершенно обыкновенной жизнью. Но оказывается, она является принцессой, обладающей магическими способностями. Только она сможет справится с угрозой, нависшей над всем Королевством.
Юная королева Визардании мечтает о спокойной и мирной жизни, но из-за постоянной угрозы восстания вынуждена носить оружие и прятаться за спинами стражи. Политика – не ее сильная сторона, и потому государственные дела берет в свои руки канцлер, вызывая тем самым возмущение народа, прозвавшего наглеца «Вороном». По его настоянию, королева должна выбрать себе в мужья одного из знатных лордов союзных земель. Но выбор дается с трудом в условиях военно
В этой коллекции ужасов самые жуткие экземпляры. Даже безобидный экспонат может оказаться смертельной ловушкой.На первой полке – зловещий особняк, который не выпустит живыми своих хозяев.А рядом неприметная синяя таблетка, ломающая рассудок.Чуть выше – одержимые бегуны, которые после смерти начали свой дьявольский марафон. А в самой глубине спрятался папаша, чтобы отомстить собственным детям за злой ритуал.С краю суровый могильщик высматривает те
Эта книга – продолжение «Дневника обезьянки», который Джейн Биркин вела с 1957 по 1982 год. Джейн рассказывает о своей жизни после разрыва с Сержем Генсбуром. В ней были новая любовь и рождение ребенка, взлеты и падения артистической карьеры, трудные отношения с подросшими старшими дочерьми и радость от их первых успехов в искусстве, гастроли и запись дисков, участие в театральных постановках, благотворительные концерты в охваченной войной Югосла
«Любовь» – вторая книга шеститомного автобиографического цикла «Моя борьба» классика современной норвежской литературы. Карл Уве оставляет жену и перебирается из Норвегии в Швецию, где знакомится с Линдой. С бесконечной нежностью и порой шокирующей откровенностью он рассказывает об их страстном романе с бесчисленными ссорами и примирениями. Вскоре на свет появляется их старшая дочь, следом – еще дочь и сын. Начинаются изматывающие будни отца трои
В сборник вошли одиннадцать рассказов, два из которых – "Ангел-корректор" и "Как Ахиллес помогал Гомеру Илиаду писать" – уже выходили на Литрес. Рассказы совершенно разные, фантастические и не очень. Их объединяет ироничный или же, наоборот, подчеркнуто серьезный взгляд на проблемы сосуществования людей с себе подобными. Они затрагивают социальные и корпоративные мифы, созданные самими людьми и наше отношение к ним, эмпатию, социальную справедлив
Живёт в городе Власва удивительный человек по имени Рентан. Он далеко не молод, очень умён, хорошо воспитан, знаменит познаниями в медицине, но у него нет семьи, а любовь его, кажется, вовсе не интересует. Причины этого не вытянешь из лекаря и под пытками. Рентан вообще не любит говорить о днях былых.Однако от прошлого не уйдёшь и не спрячешься. Прошлое – это никогда не врущий скелет в шкафу, который всегда при тебе. И рано или поздно каждый скел