Кирило Кілін - Особливості та тонкощі кримінального процесуального законодавства України на стадії досудового розслідування

Особливості та тонкощі кримінального процесуального законодавства України на стадії досудового розслідування
Название: Особливості та тонкощі кримінального процесуального законодавства України на стадії досудового розслідування
Автор:
Жанры: Прочая образовательная литература | Современная русская литература
Серии: Нет данных
ISBN: Нет данных
Год: Не установлен
О чем книга "Особливості та тонкощі кримінального процесуального законодавства України на стадії досудового розслідування"

Особенности и тонкости уголовного процессуального законодательства Украины на стадии досудебного расследования. (Укр.: Особливості та тонкощі кримінального процесуального законодавства України на стадії досудового розслідування).

Бесплатно читать онлайн Особливості та тонкощі кримінального процесуального законодавства України на стадії досудового розслідування


© Кирило Кілін, 2018


ISBN 978-5-4490-5826-3

Создано в интеллектуальной издательской системе Ridero

Доброго дня читачу!

Ця публікація (мій особистий та перший творчий труд, хоча в принципі нового нічого не пишу) в першу чергу стане у нагоді, як на мою думку, всім правникам України, інформація зазначена тут стане в нагоді, як слідчим так і адвокатам, як прокурорам так і суддям, стане в нагоді і працівникам оперативних підрозділів, та й студентам за відповідними направленнями, бо кримінальний процес постійно розвивається, стає більш розширеним у застосуванні тієї чи іншої норми, та потребує правильного (законного) її сприйняття. Тому найбільше будемо звертати увагу на тонкощі та деякі особливості кримінального процесу, які хоча і читав кожний (проглядав) з Вас, але пропустив поза своєю увагою, тим самим порушуючи норми чинного Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК України).

Дана публікація є простою та зрозумілою. Текст та його зміст не є таким, що потребують повторювання або вивчення, бо в процесі ознайомлення Ви самі все дуже добре зрозумієте.


І так, розпочнемо…

СКЛАДАННЯ ДОКУМЕНТІВ

І. ПРОТОКОЛ


На мою думку є системним та не вірним підхід до складання процесуальних документів від самого початку (протокол прийняття заяви про вчинений або такий, що готується злочин) до самого закінчення (обвинувальний акт, постанова про закриття тощо).

А тепер деталі, які пропускають між очей, майже усі, я повторюсь МАЙЖЕ УСІ, значна більшість це 99%, ну що заінтригував трошки, а тепер дивіться, як все просто: у пункті 3 статті 104 КПК України, яка має назву «Протокол», зазначено, що протокол, звертаю Вашу увагу, будь-який протокол складається з: 1) вступної частини, яка повинна містити відомості про: місце, час проведення та назву процесуальної дії; особу, яка проводить процесуальну дію (прізвище, ім’я, по батькові, посада). І ось тут саме головне у більшості протоколів особи, які їх складають, будь-то працівник патрульної поліції, оперативного підрозділу, слідчий, прокурор та інші уповноважені особи, останні систематично (я б сказав, що це носить глобальний характер в межах України звісно) не вказують свої прізвище, ім’я, по батькові та зазначають ім’я та по батькові своїми ініціалами, що є грубим порушенням норм та вимог

КПК України та судом можливе трактування як неналежний, не допустимий доказ з точку зору оцінки доказів (стаття 94 КПК України), тому що такі документи складені з порушеннями вимог КПК України.

Тому будьте уважні, а ми ідемо далі.


ІІ. ПОСТАНОВА, ПОВІДОМЛЕННЯ, ОБВИНУВАЛЬНИЙ АКТ


З цією метою не будемо упускати від нашого зору такий процесуальний документ, як постанова, бо тут така ж сама проблема, як і з протоколами, зараз поясню в чому суть. У статті 110 КПК України, зазначено, що процесуальними рішеннями є всі рішення органів досудового розслідування, прокурора тощо та це рішення приймається у формі постанови та частина 4 цієї ж статті вказує і про обвинувальний акт, який також є процесуальним рішенням.

У частині 5 зазначено, що постанова слідчого, прокурора складається з вступної частини, яка повинна містити відомості про: місце і час прийняття постанови; тепер головне, на що не звертають або дуже рідко звертають увагу, прізвище, ім’я, по батькові, посаду особи, яка прийняла постанову.

Тобто, знову ж таки, всі протоколи, всі постанови та обвинувальні акти повинні містити відомості у вигляді прізвища, ім’я, по батькові особи, яка його склала.

Ще окремим моментом, який заслуговує на Вашу увагу є те, що всі постанови, абсолютно всі повинні виготовлятись на офіційному бланку, тобто постанова повинна містити реквізити та адресу установи, номер телефону,

ел. пошту і т. д.

Окремо хочу зазначити, що дослівно у КПК України не врегульовано, чи повинен обвинувальний акт містити реквізити офіційного бланку чи ні, бо у статті 110 вказано, що обвинувальний акт складається на підставі статті 293 та повинен їй відповідати, та у той же час відповідно до статті 110 КПК України обвинувальний акт є процесуальним рішенням, як і постанова. Тому з цього приводу питання є відкритим та покладається на окремі суб’єктивні думки, поки це, як норма не знайде свого закріплення в КПК України.

До речі це стосується і змісту повідомлень, в тому числі, та й саме головне, повідомлень про підозру, де також відповідно до статті 112

КПК України зазначаються вищевказані данні про адресу, номер телефону і т.д., та у разі такого порушення, можливо прийти до висновку, якщо такі дані наприклад, не зазначені у повідомленні про підозру, то це є порушенням вказаної статті і знову ж таки може постати питання про невідповідність, не належність не допустимість та порушення норм КПК України при складанні документів, в тому числі і повідомлення про підозру.

Конец ознакомительного фрагмента. Полный текст доступен на www.litres.ru


С этой книгой читают
Вы любите свой родимый край, интересуетесь его историей, значит, эта книга для вас! Она содержит лучшие исследования школьников и их педагогов в различных областях знаний, но все эти маленькие открытия объединяет одно – внимательное отношение к родному краю, к его истории и развитию. Многие ответы о Невельском районе, о главных событиях и людях разной эпохи вы найдёте в этом сборнике.
Сборник призван обратить внимание на те нормы российского законодательства, которые не учитывают географические особенности северных и арктических регионов. Мы постарались отобразить лишь некоторые, на наш взгляд, наиболее «кричащие» проблемы явного недоучета местной специфики в федеральных нормах и правилах в сфере транспорта, промышленного производства, деятельности малых предприятий и т. д.
В книге раскрыты все основные аспекты, связанные с Черной пятницей – с ее понятием, происхождением термина, распространением использования термина, открытием в Черную пятницу магазинов и др. Также описаны в общих чертах Черные пятницы в ряде стран. Книга интересная и познавательная, имеющая образовательный, информационный и культурный характер. При ее подготовке использовались главным образом англоязычные источники.
Изложены правовые основы малого и среднего предпринимательства, содержание внешней предпринимательской среды в России, порядок создания малых предприятий и особенности управления ими. Раскрыта сущность нового способа ведения работ в градостроительстве – девелопмента, описана практика приобретения земельных участков, получения разрешений на строительство и ввод объектов в эксплуатацию. Предназначено для студентов, обучающихся по направлениям подго
Романы серии «Сыщик Петрусенко: потомки» представляют собой соединение высокохудожественной прозы и детективных, напряжённых сюжетов. Являются современной линией известных ретро-детективов «Сыщик Петрусенко». Главный герой ретро-серии (Викентий Петрусенко) и главный герой современной серии (Викентий Кандауров) – предок и потомок, оба криминальные следователи. Происходит своеобразная стыковка во времени через поколения. Появляется возможность инте
Скромной семье с двумя детьми достаётся по наследству, совершенно неожиданно, старинный, современно оборудованный дом… Именно это событие становится ключом к тому, что происходит дальше. А это – и реальность, и сказка, и мистика, и запутанный детектив. Именно так, с переплетением разных жанров, написаны многие книги Ирины Глебовой. Время – сегодняшние дни, хотя есть ретроспектива в 19 век. Именно оттуда тянется одна неразгаданная тайна, которая с
В очерке, изложенном от первого лица, описан один день из жизни частнопрактикующего юриста, с вечера до полудня следующего дня. Через раздумья главного героя раскрывается тема добывания денег на чужих проблемах. Юрист здесь показан, как машина-профессионал, а не как человек, старающийся помочь другому. От понимания этого в душе героя зреет конфликт с самим собой.
Работа в современном шоу-бизнесе – мечта любого амбициозного молодого человека. Добро пожаловать в мир денег, власти и искусственных улыбок!Питер – восходящая звезда современной шоу-индустрии, он знает о современном «искусстве» всё: где и как снять клип, на каком светском мероприятии найти щедрого спонсора и кому крепче пожать руку, чтобы завтра человек оказался удобным союзником. Он умён, обаятелен, обеспечен – иначе говоря, любимец публики, а о