Вадим Овчаров - За межами розуміння

За межами розуміння
Название: За межами розуміння
Автор:
Жанры: Книги о приключениях | Ужасы | Мистика | Полицейские детективы
Серии: Нет данных
ISBN: Нет данных
Год: Не установлен
О чем книга "За межами розуміння"

Ми звикли вірити в те, що знаємо все про світ, у якому мешкаємо. Та часом трапляються події, які ми не можемо пояснити. Приватний детектив, розслідуючи справу зниклого підлітка, знаходить щось моторошне, нереальне («Безвісти Пропавший»). Четверо друзів, аби відсвяткувати майбутнє весілля одного з них, влаштовують холостяцькі посиденьки просто неба, посеред густого лісу. Та їхній відпочинок був порушений безжальним чудовиськом, яке влаштувало на них полювання («Нічний Мисливець»). Назар Федорчук, прямуючи додому після гостювання у кума, вирішив скоротити шлях лісовою стежкою. Чоловік навіть гадки не мав, настільки довгою виявиться ця подорож («Омана»). Кожна з цих історій знаходиться поза межами людського розуміння.

Бесплатно читать онлайн За межами розуміння


(Збірка оповідань)

«Речі не завжди такі, якими здаються насправді…»

Роджер Желязни

Безвісти пропавший

Розділ 1

* * *

Богдан із дитинства мріяв про кар’єру письменника. Та не просто якогось пересічного літератора, котрий пише бульварні романи. Ні. Чоловік прагнув стати відомим на весь світ, подібно до Агати Крісті чи навіть самого Артура Конан Дойла[1]. Йому так кортіло писати детективні романи, що заради цього він вступив на юридичний факультет, плекаючи надію на посаду міського слідчого. Там він би і людям допомагав, і черпав цікаві ідеї для своїх історій.

Однак цього так і не сталося.

Після завершення довгих семи років навчання, Богдан Семеняка провів три роки у виснажливих пошуках роботи. В який би відділок чоловік не приходив, всюди була одна й та ж відповідь: «Вибачте, вакансія зайнята». Оскільки професії охоронця чи вантажника осточортіли ще за часів університету, він вирішив до них більше не повертатися.

Отримавши ліцензію приватного детектива, звісно не без «добровільних внесків», чоловік спробував знайти відраду в цьому руслі безкінечної юридичної річки. Засівши в серці Кіровограду, він почав наближену до майбутнього письменництва кар’єру. Проте навіть ця, здавалося б ідеальна робота, не приносила задоволення.

До нього весь час зверталися з простими, можна прямо сказати, банальними справами. Вивести на чисту воду невірну дружину, знайти колишнього чоловіка, котрий ухиляється від сплати аліментів. Знайти викрадений автомобіль, знайти втраченого батька, знайти, знайти, знайти…

Вся ця одноманітність швидко набридла Богдану, а омріяні детективні романи так і не засіялися на білосніжному полі плідними зернятами ідей. І ось, коли чоловік остаточно втратив надію на щось цікаве, його життя кардинально змінилося після візиту родини Федорчуків, котра ввійшла до кабінету одного вересневого вечора.

Це була пара бальзаківського віку. Жінці, вона ж Антоніна Петрівна, було років під сорок-сорок два. Розчервонілі очі після тижнів лиття гірких сліз неохайно розфарбовані. Крізь чорняве густе волосся пробивається безжальна сивина, а змарнілий вигляд додавав зверху ще років десять.

Її чоловік Михайло Федотович був кремезної статури та майже під два метри зросту. Хоча йому й було всього лише сорок три, але голову вже огортала срібна корона, котра простелилася довкола відполірованої пролисини.

Щойно вони увійшли, детектив зрозумів, що в родині сталося щось жахливе. Можливо, хтось із дітей потрапив у халепу і тепер не може з нею впоратися, або, взагалі, когось із близьких могли викрасти, чи ті просто зникли. Адже матері рідко проливають стільки сліз без відомої причини. Та й зморене обличчя голови сімейства говорило саме за себе.

– Доброго дня, – привітався Богдан і відразу ж перейшов до справи: – Чим я можу допомогти?

– Пане Богдане, – стримуючи сльози, почала жінка. Михайло Федотович дбайливо взяв її за руку, намагаючись постійно підтримувати дружину в цей нелегкий період. Хоча за виразом обличчя детектив відмітив, що чоловік зробив це радше машинально, аніж заради турботи. – Ви наша остання надія…

Як з’ясувалося, їхній єдиний син Костя перестав виходити на зв’язок близько трьох місяців назад, а згодом взагалі зник. Ні знайомі, ні викладачі в інституті не знають, що з ним трапилося. Навіть близькі друзі й ті не можуть відшукати товариша. Хлопець немов крізь кригу провалився. Мобільний не відповідає, аккаунти соціальних мереж видалені, а з електронної пошти більше пів року ніяких звісток.

Стурбовані батьки неодноразово зверталися до правоохоронних органів, але ті лише змушували писати нікому не потрібні заяви та чекати на результати. Однак які можуть бути результати, якщо ледь не кожен третій слідчий пустив коріння на своєму робочому місці, щопівгодини зрошуючи кавою вирощений величезний «плід» на пузі.

– Скажіть, будь ласка, – крізь сльози мовила Антоніна Петрівна, завершивши свою розповідь, – ви можете нам допомогти? Є хоч якась надія знову побачити нашого Костика?

– Я зроблю все можливе, що в моїх силах, – відповів Богдан.

– Сподіваюся, з ним нічого не трапилося, – тільки й зміг видавити із себе батько хлопця. Хоча емоційно він виглядав урівноваженим, та тремтіння рук і блідість шкіри виказували ту душевну боротьбу за рівновагу, котра точилася всередині нього. – Якщо ви знайдете його, ми не залишимося в боргу. Ми готові навіть заплатити вдвічі більше за ваш звичайний гонорар.

– Про гроші поговоримо після завершення справи, – відмахнувся детектив, дістаючи з шухляди затертий записник. – На цей час мені потрібна вся відома інформація про вашого сина.

Через кілька годин подружжя вийшло з кабінету, відповівши на низку запитань, котрі цікавили Богдана в цій справі. Щойно стрілки годинника похилилися до шостої вечора, детектив відпустив секретарку додому. Зрадівши, що звільнена на годину раніше, вона понесла свої пухкі сідниці до виходу. Лишившись один в офісі, чоловік розпочав роботу.

Для Богдана Семеняки вести розслідування було схоже до розплутування величезної купи ниток, котра лишилася після недбалої в’язальниці. Поступово, висмикуючи нитку за ниткою, він розв’язував кожну із заплутаних історій, змотуючи їх в один клубок суцільної картини.

Тож, увімкнувши в офісній тиші свій старенький комп’ютер, чоловік чиркнув сірником по коробці та підпалив цигарку. Затягнувшись їдким нікотиновим димом, детектив почав смикати за найближчі ниточки.

Перш за все він відновив номер мобільного, використавши одну з нещодавно куплених сім-карт та назвавшись оператору ім’ям зниклого молодика. Це було зробити досить просто, адже чоловік записав не лише номер мобільного молодого Федорчука, але й його батьків. Тож на питання: «Куди ви телефонували останнього разу?» – Богдан вказав телефони батьків. Після півгодинної тяганини, втрачений номер був відновлений.

Далі все пішло куди простіше.

Ігноруючи повідомлення про неприйняті дзвінки від друзів, родичів та викладачів, чоловік поновив аккаунти в соціальних мережах, де раніше перебував хлопець. Отримавши доступ до його сторінок, Семеняка почав детальне вивчення життя зниклого.

Костянтин Федорчук, 1990 року народження. У 2008 році закінчив загальноосвітню школу в селищі Вільне[2], котре знаходилося неподалік від міста. В тому ж році вступив до Кіровоградського педагогічного університету імені В. Винниченка на факультет історії та права[3]. Через чотири роки закінчив навчання з відзнакою та здав іспити до магістратури. Перш ніж зникнути, він продовжував навчання, як аспірант однієї з кафедр факультету.

Детектив клікнув мишкою на світлини й побачив по той бік монітору успішного хлопця спортивної статури, котрий усміхався на камеру. Його зелені очі випромінювали енергію та радість. Материне чорняве волосся ледь не відбивало сонячні промені, а «голлівудська» усмішка, певно, не раз змушувала дівчат танути. Про останнє свідчили коментарі майже шестимісячної давнини, залишені симпатичними представницями слабкої статі.


С этой книгой читают
Эта книга – это воспоминания об учебе в школе. Для кого-то школа – пора светлых воспоминаний и счастливая пора. Для кого-то – самое страшное время, как темные века Средневековья. Рассказы в этой книге – это реальный, пережитый опыт жизни в школе и некоторых событий за ее пределами в школьные дни. Все изложено предельно откровенно, насколько возможно, максимально детализировано из того, что можно вспомнить после окончания школы. Книга точно не ост
Две тысячи девятый – две тысячи десятый годы, город Самара. Протагонист Евгений – человек не самых одобряемых обществом взглядов. Более всего Женю беспокоит, как между собой связано всё, что может коснуться его жизни. Из чувства бессмысленности и некоторой неудовлетворённости он порой плывёт по течению и не брезгует даже весьма постыдными деяниями. Хотя нельзя сказать, что на пути он не встречает радости и удовлетворения.
К чему приводят сны? Быть может, к визиту в кабинет психотерапевта? Или это начало совершенно невероятных приключений, увлекательной, но смертельно опасной игры?Волею случая главный герой попадает в незнакомый ему мир в период раздора и смуты. Для его игры в героев там будет все: друзья, враги, жестокие сражения, тайны. И когда в конце игры придется делать выбор – он сделает его без страха и колебаний.
1872 год. Уральские забайкальские и амурские казаки попадают в плен. На Амурских нападают банды китайцев, на остальные банды хивинцы и туркмены. Казаков ведут через Афганистан и грузят на корабль. На корабле встречают кубанских казаков, которые в плену уже десять лет. По пути нападают пираты. Они освобождают казаков. Они предлагают вступить в их ряды. Те хотят подумать. Ночью забирают оружие и припасы бегут с судна. Доплывают до острова. Строят д
Екатерина II Великая, урожденная София Августа Фредерика Анхальт-Цербстская, в православии Екатерина Алексеевна (1729 – 1796) – императрица всероссийская с 1762 по 1796 годы.Екатерина пришла к власти в ходе дворцового переворота, в результате которого, с престола был смещен ее непопулярный супруг Петр III. Эпоха правления Екатерины ознаменовалась полным закрепощением крестьян и тотальным расширением привилегий дворянства. Границы Российской импер
Эта книга для начинающих пользователей, желающих освоить работу в последней версии популярного графического редактора Adobe Photoshop CS6. В книге рассмотрены приемы работы, которые необходимы для обработки цифровых фотоснимков. В частности, книга затрагивает следующие основные темы: особенности использования различных графических форматов, кадрирование фотоснимков, выделение объектов на фотоснимках, работа со слоями, тоновая коррекция, цветокорр
Полный цикл про Агентство "Частный Детектив", в котором работает главный герой произведения Алексей Николаев. Так же есть попаданцы. Один из них Маг Земли, который, как великан, попал в годы войны в прифронтовую зону! Другая бывшая валькирия, которая после обряда грозной богини стала простым человеческим ребенком!. Итак, книга расскажет о юности главного героя, о его выборе, о некоторых его желаниях. Про мир, который неожиданно открылся для него,
В книге последовательно разрабатывается объективная этика, начиная с естественных прав и кончая эскизом свободного общества. Интересующимся моральной философией.